TopBanner

Naukowiec, informatyk, specjalista ds. lotniczych.

Ceniony naukowiec i nauczyciel akademicki, specjalista w dziedzinie programowania procesorów, systemów kontroli sieci przemysłowych, projektowania systemów informatycznych administracji rządowej i lokalnej.

Doktor inżynier nauk technicznych, od 1974 roku pracownik naukowy na Politechnice Śląskiej w Instytucie Informatyki. Autor wielu artykułów, książek i podręczników z dziedziny informatyki oraz transportu (wykłady, książki oraz skrypty uczelniane z zakresu teorii automatów cyfrowych, układów automatyki, techniki cyfrowej, komputerów i języków asemblerowych). Jako pracownik naukowo-dydaktyczny na Politechnice Śląskiej kierował bądź uczestniczył w wielu projektach w zakresie informatyzacji, telemetrii a także transportu. Pisał i planował pisanie kolejnych podręczników.

Wielokrotny laureat nagród Ministra i nagród Rektora Politechniki Śląskiej. Odznaczony Odznaką “Zasłużonemu dla Politechniki Śląskiej”.

Inicjator powstania Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej na Politechnice Śląskiej, którego Rady Naukowo-Programowej był Przewodniczącym. W ostatnich miesiącach życia z wielką pasją promował sprawy lotnictwa i całym sercem angażował się w szkolenie młodych kadr. Planował napisanie książki z zakresu lotnictwa dla studentów.

Przeczytaj wywiad z Eugeniuszem Wróblem o perspektywach lotnictwa w Polsce i na Śląsku
(źródło: Gość Niedzielny 13.06.2010) kliknij tu.


Powrót do strony głównej